Живу, люблю і дихаю тобою, моє найкраще місто на землі!

Живу, люблю і дихаю тобою, моє найкраще місто на землі!

Глухів з давніх-давен до сьогодення є неповторною перлиною Сіверщини.

Як відомо, місто славиться тихими вулицями, мальовничими краєвидами та старовинною історією. Першого вересня 2021 року виповнюється 78 років, відколи Глухів визволено від фашистських загарбників. Цей день є символом героїзму, величі духу, стійкості й мужності, уособленням вічної пам’яті та скорботи за мільйонами загиблих. Разом із днем визволення глухівчани святкують ще й День міста та День знань.

За традицією, тисячі городян зібрались на мітинг-реквієм, присвячений річниці вшанування Героїв, які загинули у Другій світовій війні, аби віддати шану всім тим, хто захищав рідну землю від ворогів та низько вклонитися подвигу наших славних предків. Радість і сльози, біль та надія переплелися в одному слові «визволення». Тематичною прологовою частиною заходу стала театралізована імпреза «І подвигам не буде забуття». Перед Вічним вогнем постала жива скульптурна композиція – дівчата, які уособлювали, відповідно, образ матері, вдови загиблого воїна і нареченої, а також молоді хлопці у солдатських гімнастерках в образах загиблих воїнів. Учасники театралізованого дійства зворушливо передали атмосферу фронтових подвигів солдатів, їхню тугу за Батьківщиною та рідною сім’єю. Для ветеранів війни, самовіддана праця яких, мужність і терпіння стали основою нинішнього благополуччя нашої країни, прозвучала пісня у виконанні солістки Комунального закладу «Глухівський міський палац культури» Тетяни Карпенко. Мешканці міста хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів, які віддали своє життя на вівтар справедливості й свободи, виборюючи гідне майбутнє для українського народу та поклали квіти до Меморіалу Слави.

Поступово, центр міста перетворився на творчо-розважальний майданчик для дітей, де розмістилося більше десятка різних ігрових зон, а біля Глухівського міського палацу культури відбулася святково-розважальна програма «Веселкова країна дитинства». Малечі пропонувались заняття на любий смак: ліплення, малювання на тему «Глухів очима дітей», інтелектуальні ігри, конкурси, вікторини, заповнення «Скриньки побажань Глухову», а також «Долоньки щастя» – на згадку про осінній, теплий, насичений подіями, день. Найактивніші учасники отримували заохочувальні подарунки. Впродовж свята були представлені виставки-ярмарки із різноманітним асортиментом продукції, фотозони, безкоштовні атракціони для дітей тощо.

Налаштував на своєрідний святковий камертон та став окрасою програми виступ оркестру духових інструментів «Місто моєї мрії» Комунального закладу «Глухівський міський палац культури». На звуки живої музики зібралося чимало слухачів, які насолоджувалися вже знайомими та новими музичними композиціями.

Вечірню концертну програму «Рідне місто моє, ти перлина Сумщини» розпочали кращі аматорські колективи та виконавці громади. Яскравим зорепадом українських пісень вони освідчувалися в любові до прекрасного та мальовничого міста.

Святковим подарунком для містян став виступ сучасного та популярного українського дуету «TamerlanAlena». Своїми відомим хітами зіркова пара зібрала цілу площу активних шанувальників, які бурхливими оплесками зустрічали кожен неймовірний виступ талановитих гостей.

Грандіозним було завершення святкового концерту. Перед присутніми замайорів феєрверк, який осяяв різнокольоровими, магічними вогнями небо. Саме такий салют відбувся 78 років тому з нагоди визволення Глухова.

Після концертної програми відбулося масове гуляння і дискотека за участю DJ та піджейок (м. Київ).

Матеріали надано Комунальним закладом «Глухівський міський палац культури»