«Стогнали Крути і молився вітер»

«Стогнали Крути і молився вітер»

«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.

Саме тому ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію, як день пам’яті мужніх героїв, які душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність України.

З метою вшанування подвигу української молоді – студентів і гімназистів, які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали на вівтар свободи найдорожче – власні життя, 29 січня 2020 року працівники Білопільського міського будинку культури провели захід «Стогнали Крути і молився вітер». Учасники, учні старших класів загальноосвітніх шкіл міста, згадали подвиг справжніх патріотів, юних захисників рідної землі, подивилися й обговорили український історичний фільм-екшн режисера Олексія Шапарєва «Крути 1918», присвячений 100-річчю бою під Крутами.

Інформацію надано методичною службою КЗ Білопільської міської ради «Білопільський міський будинок культури»