«Масляні гостини»

«Масляні гостини»

1 березня проводили зиму і зустрічали весну на святі Масляної у місті Середина-Буда, яке відбувалося на центральній площі біля районного будинку культури.

Ініціатори свята привітали присутніх з Масляною та відзначили, що в цей непростий час усім нам особливо «потрібні добрі справи та світлі емоції. Вони висловили сподівання, що частуванням, народними піснями творчих колективів вдасться подарувати радість людям та підняти настрій».

А свято й справді вдалося на славу. Цього дня звучало багато пісень у виконанні аматорів сцени районного будинку культури. Всі учасники, які підготували та провели театралізоване дійство, захоплювали своїми запальними виступами і завоювали прихильність глядачів.

Здається, жоден учасник «Масляних гостин» не пішов зі свята, не скуштувавши млинців та гарячого чаю.

На завершення провели стародавній обряд – спалювання опудала. Усі учасники та гості дійства зібралися біля солом’яної «красуні». Дехто фотографувався з нею, а хто просто прощався до наступної зими.

По тому як сяяли очі та посмішки на обличчях людей, можна зробити висновок, що свято вдалося. Саме воно дозволило по-справжньому відчути дух Зими та Весни, поринути у круговерть традиційних народних гулянь, поласувати улюбленими стравами українців, якими гостинно пригощали всіх бажаючих.

Інформацію надано методичним кабінетом Середино-Будського районного будинку культури