День Соборності в Краснопіллі

День Соборності в Краснопіллі

22 січня 1919 року увійшов до календаря як велике державне свято – День Соборності України. Збулося довічне прагнення нашого народу. Збулося те, за що страждали і гинули, боролися і вболівали, для чого жили і працювали мільйони синів і дочок України — впродовж років, десятиліть, століть… Те, що було провідною зорею для геніїв її духу і що було їхнім непозбутнім болем і тяжкою мукою…

Одна з головних сторінок нашої історії – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, входили до складу інших держав: Речі Посполитої, Молдови, Румунії, Російської, Австро-Угорської, Османської імперій. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.

З нагоди відзначення Дня Соборності України 22 січня 2020 року в Краснопільському Палаці культури відбулися урочисті заходи, в яких взяли участь Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук, а також представники органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, учнівська молодь та громадськість.

У фойє першого поверху була розгорнута велика книжково-ілюстративна виставка «Україна: соборна, вільна, сильна»

Українськими щирими і вірними піснями радували глядачів аматори сцени Краснопільського Палацу культури.

По закінченню урочистостей відбулося покладання квітів з нагоди 101 річниці проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки до погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку, Великого Кобзаря та борця за волю Українського народу.

Матеріали надано КЗ «Краснопільський Палац культури»